שאלות נפוצות
שם
טלפון
דוא''ל
מעוניינת בסניף:
  • השכרת הסטודיו לאירועים
  • מערכת שעות
  • מסיבת רווקות / סדנאות
  • כתבו עלינו

"לא רקדתי מעולם ריקודי בטן, האם יש צורך בניסיון קודם כדי לבוא לחוג?"

היתרון הבולט בסטודיו שלנו הוא שיש את כל הרמות. כאשר תלמידה מגיעה ללא ניסיון קודם בריקודי בטן היא משתלבת בקבוצה מן הצעד הראשון וכך היא לומדת את רזי הריקוד מן הבסיס.


"לפני כשנה הגעתי לשיעור ריקודי בטן במכון כושר ולא הצלחתי לרקוד, מאז אני חוששת שפשוט אין לי את זה.."

נתחיל ונאמר שהסטודיו שלנו מתמחה בריקודי בטן וישנם שיעורים בכל הרמות. בדרך כלל, במכוני הכושר, מתנ"סים ואולמות ריקוד שונים שלא מתמחים בתחום ריקודי הבטן, נפתחת קבוצה אחת ולמעשה ניתן למצוא בקבוצה זו רקדניות ברמות שונות. סביר להניח כי במכון הכושר בו נרשמת, רקדת בקבוצה בה הבנות ברמה יחסית גבוהה ולכן חוסר הביטחון שהנך מרגישה מבוסס על רושם ראשוני מוטעה.


"עד לפני כשנה רקדתי כחצי שנה ריקודי בטן אך הפסקתי מתוך הרגשת ייאוש. המורה שהדריכה רקדה מאוד יפה – אך לעצמה בלבד. חשבתי כי היא רוקדת במקום ללמד על מנת להראות לנו, המתחילות, כיצד צריך להיראות הריקוד, אך לבסוף התייאשתי מתוך הבנה והכרה שכך לא אצליח ללמוד. מה שונה בסטודיו שלכם?"

ההבדל הגדול בסטודיו שלנו הוא שהמורות מלמדות ומפרקות כל תנועה ומסבירות אותה. בנוסף, הן עוברות אחת אחת על מנת לבדוק שהתנועה נעשית בצורה נכונה ובמקרי הצורך אף נשארות בתום השיעור עם המתקשות – זהו ההבדל בין רקדנית למורה!


"לפני שנה עברתי פריצת דיסק, ומאז לא עשיתי פעילות גופנית מתוך החשש שזה יזיק ושהפריצה תחזור. האם מומלץ לרקוד או עדיפה פעילות אחרת?"

ראשית, השיטה הנלמדת בסטודיו הינה שיטה בריאותית המחזקת את חגורת שרירי הגב והבטן התחתונה, זהו אזור עמוד השדרה התחתון, שם פריצות הדיסק נפוצות יותר. 
ריקודי בטן מחזקים את אזור החגורה הזו וכך שומרים על הגב. מניסיון קודם עם תלמידות אשר עברו פריצת דיסק אומרות שהכאבים מהם סבלו חלפו.
חשוב לציין כי המון תלוי במורה ובשיטת הלימוד שלה, לכן חשוב ללכת למורה שמבינה בתחום. בנוסף, ישנן תנועות בריקודי הבטן אשר מטרתן היא שמירה על אזור הגב התחתון.

 

"החלום שלי מאז ומתמיד הוא לדעת לרקוד ריקודי בטן, אך אין לי אומץ לעשות את הצעד הראשון ולרקוד בקבוצה.."

ראשית, רוב התלמידות בחוג לריקודי הבטן הגיעו עם חששות מרובים בנוגע לאומץ, ולרובן לא היה את הביטחון בהתחלה. בשיעור, אף אחת לא מסתכלת על השנייה, כולן מרוכזות בלימוד ועשיית התנועות בצורה נכונה וכמובן כי אף אחד לא שופט, מותר לטעות – ככה לומדים! מעבר לכך, תלמידה שמתקשה לרקוד את התנועות השונות תקבל את מלוא העזרה מן המורה אשר תישאר איתה בתום השיעור ותעזור לה בכל לתקן את הטעויות ולהתמודד עם הקשיים.


"ניסיתי מספר פעמים להתמיד בפעילות גופנית במכוני כושר, מכוני נשים {פילאטיס, יוגה ודומיהם} אך אחרי תקופה מסוימת הפסקתי. מה עלי לעשות על מנת להתמיד?"

במכוני הכושר השונים וכן במכוני הנשים, השיעורים בדרך כלל הם מונוטוניים וחוזרים על עצמם, לכן אנחנו מתקשות לעמוד בשגרה הזו ומחפשות חוג אשר ילהיב אותנו כל שיעור מחדש. ריקודי הבטן הינם פתרון מצוין לכך, משום שבכל שיעור נלמדות תנועות חדשות בנוסף לחזרה על התנועות הישנות. מעבר לכך, בשיעורים מתנגנים ברקע שירים מקפיצים אשר תורמים לאווירה הכיפית שבסטודיו.


"בעוד חצי שנה אני מתחתנת וכישורי הריקוד שלי לצערי לא בשיאם. האם ישנה תוכנית מהירה ללימוד?"

בסטודיו מתקיימים מלבד החוגים הרגילים גם שיעורים פרטיים. בשיעור הפרטי המורה תעבוד איתך על תנועות פרטניות אשר מופיעות באירועים לעיתים קרובות בליווי מוזיקלי מתאים!


"האם ריקודי הבטן תורמים לשרפת קלוריות, ירידה במשקל וחיזוק השרירים?"

אורכו של שיעור ריקודי בטן הינו שעה. בשעה זו הגוף שורף בין 300 – 600 קלוריות! בנוסף לכך, הריקוד מחזק בצורה נכונה  ובריאה את כל שרירי הגוף ובעיקר את אזור חגורת הבטן והגב.


"אני סובלת מבריחת שתן, ונאמר לי שריקודי הבטן מחזקים אזור רצפת האגן. האם זה נכון?"

כמובן! בריקודי הבטן ישנן תנועות אגן רבות אשר מחזקות את אזור רצפת האגן ועובדות בין היתר גם על הסוגרים. מעבר לכך, מומלץ לשאול את המורה על תנועות נוספות אשר אפשר לחזור עליהן בבית באופן קבוע.


"מאיזה גיל אפשר להתחיל?"

לריקודי הבטן אין גיל. בכל שלב נתון ניתן ורצוי להתחיל לרקוד! בנות שמתחילות מגיל צעיר בונות את גופן בתקופת ההתבגרות בצורה נכונה ובריאה. בנוסף, ריקודי הבטן מקנים ביטחון עצמי רב ומשפיעים על מצבי הרוח לטובה!  חשוב להדגיש כי בסטודיו נערכים שיעורים לכל הגילאים ובכל הרמות!


"אני אחרי לידה האם אני יכולה לרקוד?"
במידה ואת חודש אחרי לידה רצוי מאוד לרקוד כדי לחזור למשקל הקיים לחזק שרירים וכמובן לחזק את רצפת האגן.

"שלום, יש לי בת בגיל ההתבגרות והיא חסרת ביטחון (דימוי עצמי נמוך) האם ריקודי הבטן יכולים לתרום לה?"

בוודאי ,ראשית ברגע שהילדה מצליחה לרקוד הביטחון העצמי שלה עולה בזה שהיא מסוגלת ויכולה .
בגיל ההתבגרות חשוב לדעת לרקוד ולהשוויץ  בחבר'ה  וזה גם דבר שתורם לביטחון העצמי.

אתר החוגים והפנאי המוביל בישראל נבנה על ידי "חוג" אתר החוגים